Monika – AMARI

Monika

Monika

certyfikowana nauczycielka jogi Kundalini (w Kundalini Research Institute). Obecnie zagłębia wiedzę 3-letniego kursu poziomu II.
Jogą zafascynowała się około 20 lat temu, kiedy poszukiwała sposobów na radzenie sobie ze stresem, który mocno odbijał się na zdrowiu. Z wykształcenia finansitka, po pracy korporacyjnej postanowiła zmienić styl życia.

Z jogą Kundalini pierwszy raz spotkała się w Indiach i niemal od razu poczuła jej niesamowite efekty.

Joga Kundalini to joga świadomej przytomności. Pomaga wyciszyć umysł, rozwinąć intuicję i działać z poziomu serca. Zestawy ćwiczeń wspomagają zdrowie, szczególnie układ odpornościowy, układ nerwowy, gruczoły i dobre krążenie. Dzięki medytacjom umysł zyskuje klarowność i neutralność, która pomaga radzić sobie ze stresem, codziennymi wyzwaniami i dodaje nam lekkości wobec ciągłych zmian w życiu. Dzięki regularnym praktykom zmienia się biochemia w organizmie przywracając naturalny stan witalności, dobrostanu i wewnętrznego spokoju.

„Ciało ma być schronieniem ducha, jego naczyniem, podporą i ogniem, ma przechowywać pamięć i wypełniać nas doznaniami i uczuciami – być najdoskonalszym pożywieniem dla psychiki”.
Clarisa Estes