Wyjazdowe warsztaty rozwojowe, rozwój osobisty dla kobiet

Warsztaty rozwoju osobistego

Warsztat uważności, równowagi
i wdzięczności

Czym jest uważność?

Uważność to stan umysłu, który pozwala nam na dostrzeganie wszelakich doznać pochodzących z zewnątrz oraz naszego wnętrza w danym momencie. To stan, w którym prawdziwie jesteśmy, żyjemy i czujemy TU I TERAZ. Celem nauki uważności jest nabycie umiejętności dostrzegania i doceniania każdej emocji, myśli, uczuć, a także obiektów naszej obserwacji. To stan, w którym przestajemy ze sobą walczyć, z naszymi emocjami, a pozwalamy im przyjść i odejść.

Dzięki trenowaniu Uważności zmniejszamy skłonność umysłu do reagowania na bodźce, które powodują i nasilają stres, generują napięcia emocjonalne, a w niektórych przypadkach powodują stany chorobowe. Jeśli masz wrażenie, że często myślami jesteś w przeszłości, rozpatrując niepowodzenia czy smutki…

Nie potrafisz się cieszyć chwilą obecną...?
Ten wyjazd jest dla Ciebie…

Równowaga, harmonia, balans...

Mamy tendencję do myślenia o wszystkich najpierw, a o sobie na końcu, przez co często tracimy równowagę w naszym życiu. Każdego dnia przyjmujemy różne role w życiu codziennym, planujemy, realizujemy cele, funkcjonujemy w związkach i rodzinach. Czym zatem jest harmonia, równowaga w naszym życiu? Jak kierować swoim życiem, by być szczęśliwym, spełnionym, a jednocześnie nie utracić tak ważnej równowagi? Przede wszystkim najważniejszy jesteś TY.

Jeśli czujesz, ze gdzieś na drodze życia zagubiłeś siebie, swoje potrzeby i pragnienia…

Ten wyjazd jest dla Ciebie…

Wdzięczność

Dlaczego tak ważna jest praktyka wdzięczności?

Czasem jesteśmy wobec siebie za bardzo krytyczni, czujemy się niewystarczająco dobrzy. Dlatego tym bardziej ważna jest dla nas codzienna praktyka wdzięczności. Czym ona jest? To pozytywne podejście wobec tego, co otrzymujemy lub realizujemy. Dzięki wdzięczności dostrzegamy więcej dobrego w naszym życiu. Wdzięczność ułatwia nam dostrzeżenie nas samych jako ważnej części całości, natury czy społeczeństwa. Wdzięczność jest silnie powiązana z poczuciem szczęścia, poprawia jakość życia, pomaga radzić sobie z trudnościami w życiu, pomaga budować silne i zdrowe relacje.

Chcesz dać sobie czas na naukę i praktykę wdzięczności?

Jeśli tak - ten wyjazd jest dla Ciebie…

 

Warsztat „Radość i równowaga”

„Radość jest potrzebą, siłą i wartością życia”

Warsztat powstał z myślą o wszystkich zabieganych osobach, które są nieustannie wystawione na skutki długotrwałego stresu.

Mamy tendencję do myślenia o wszystkich najpierw, a o sobie na końcu, przez co często tracimy równowagę w naszym życiu. Warsztat ma na celu pokazanie, w jaki sposób przywrócić i zachować zachwianą równowagę pomiędzy życiem zawodowym a domowym, a także jak codziennie czerpać radość z najdrobniejszych rzeczy. Dowiesz się, jak poprzez ruch, pracę z oddechem oraz zażywanie tajskich masaży możesz rozbudzić w sobie postawę pełnej afirmacji życia.

Radość

Intensywna praca z ciałem i umysłem poprzez praktykę jogi, sesje medytacji oraz zażywanie tajskich masaży sprawi, że będziesz w lepszym kontakcie ze swoimi emocjami. Świat uczuć i myśli stanie przed Tobą otworem. Warsztat pogłębi Twoją umiejętność rozpoznawania swoich emocji i potrzeb, a dzięki głębszemu zrozumieniu samej siebie możliwa będzie zmiana Twojego nastawienia wobec świata i ludzi. To, co manifestuje się nam na co dzień, jest przetwarzane przez nasze własne przekonania i uczucia, zatem szczęśliwe życie rozpoczyna się od zmiany własnej postawy wobec otoczenia.

Nie jesteś w stanie zmienić świata, ale możesz rozwijać w sobie postawę akceptacji, łagodności, życzliwości i cierpliwości. To właśnie magiczna receptura na polepszenie jakości swojego życia. Nauczysz się, jak celebrować każdą chwilę i żyć na co dzień w niezachwianym stanie radości. Nowa perspektywa i zwiększona samoświadomość pozwolą Ci na pełniejsze, zdrowsze i szczęśliwsze życie.

Równowaga

W dzisiejszych, pełnych pośpiechu czasach, musimy łączyć ze sobą w mistrzowski sposób życie prywatne z życiem zawodowym, by znaleźć choć chwilę czasu dla siebie. Niestety wymaga to nie lada planowania, przez co często zdarza się, że całkiem tracimy równowagę życiową. Każdego dnia przyjmujemy różne role – rolę człowieka sukcesu, pracownika, rodzica, małżonka, dziecka... – i staramy się w każdym aspekcie życia dać z siebie wszystko, jednak odbiera to nam poczucie decyzyjności.

Czujesz, że gdzieś po drodze zgubiłeś samego siebie?

Zastanawiasz się, jak w tym szaleństwie wypracować równowagę, ale nie wiesz, na czym ona w ogóle miałaby polegać? Dzięki przygotowanemu przez nas warsztatowi dowiesz się, jak zacząć kierować swoim życiem i poczuć się w końcu panią lub panem swojego losu.

Ten warsztat jest dla każdej osoby, która:
 • pragnie zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu,
 • chce lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach,
 • nauczyć się celebrować każdą chwilę,
 • ma problem z zachowaniem dobrego work-life balance,
 • pragnie poczuć szczęście w otoczeniu inspirujących ludzi.
Co zyskasz, biorąc udział w warsztacie:
 • odzyskasz równowagę między życiem zawodowym a domowym,
 • nauczysz się, jak na co dzień czerpać radość z drobnych rzeczy,
 • będziesz w stanie reagować spokojem na trudne sytuacje,
 • nauczysz się znajdować czas dla siebie, by należycie zadbać o swoje potrzeby,
 • lepiej poznasz samego siebie, dzięki czemu będziesz mógł skutecznie zapobiegać nawrotom obniżonego nastroju,
 • nabierzesz pozytywnego stosunku do świata i ludzi.

Spokój i radość są światłem, są słońcem,
które oświeca życie, i pod którym rozwija się wszystko.

 

Warsztat „Mądrość w Energii Emocji”

Warsztat z czakrami i praną

Warsztat jest skierowany do wszystkich osób, które chcą lepiej poznać siebie i poczuć się pewniej we własnym ciele.

Celem warsztatu będzie nauka przekształcania energii emocji w mądrość, która jest w nich ukryta. Praca będzie przede wszystkim odbywać się na czakrach z wykorzystaniem różnorodnych technik oddechowych. Podczas zajęć zanurzysz się głęboko w sobie, by dostrzec swoje dotychczasowe strategie radzenia sobie z emocjami ewokowanymi przez różnorodne wyzwania życiowe. Dowiesz się, na czym polega zdrowa regulacja emocji i będziesz miał okazję przećwiczyć nową strategie samoregulacji w praktyce.

Czakry i prana


Czakry to ośrodki energetyczne w ciele, dzięki którym jest możliwy przepływ energii na poziomach ciała, serca, umysłu i ducha. Służą one do rozprowadzania energii życiowej (prany), w której znajduje się całe spektrum naszej ludzko-boskiej natury. Prawidłowe funkcjonowanie czakr jest niezwykle istotne, a świadome z nich korzystanie może doprowadzić do życiowego przełomu. Dzięki pracy z czakrami zrozumiesz, czego pragniesz i co chciałbyś zmienić, a przede wszystkim – jak dokonać istotnych zmian w swoim życiu, by móc doświadczać świata w pełni szczęścia.

Siedem poziomów świadomości

Podczas cyklu będziemy się poruszać po siedmiu czakrach, kategoryzowanych według tradycji hinduistycznej. Centra energetyczne są rozmieszczone wzdłuż linii kręgosłupa – najniżej położona jest czakra podstawy, zwana też czakrą korzenia, która jest związana z naszym zwierzęcym instynktem i atawistycznymi zachowaniami. Tam rodzą się tzw. niższe emocje, tj. złość, smutek czy lęk. Główny kanał energetyczny przechodzi przez centralnie ulokowaną czakrę serca, która łączy niższe ośrodki z wyższymi. To duchowa brama – przestrzeń, w której otwieramy się na życiową radość oraz bezwarunkową miłość i wdzięczności. Trzy najwyższe czakry łączą nas z analitycznym umysłem, ale również z naszym pierwiastkiem boskości. Pełne otwarcie wszystkich czakr pozwala na przejście niezwykłej transformacji.

Do kogo skierowany jest warsztat?

Warsztat „Mądrość w Energii Emocji” jest skierowany do wszystkich osób, które chcą:
• lepiej poznać siebie i poczuć się pewniej we własnym ciele,
• rozwinąć swoją intuicję,
• poznać proste, skuteczne techniki do pracy nad rozwojem osobistym,
• nauczyć się różnorodnych technik oddechowych,
• uzdrowić swoje ciało i emocje oraz uwolnić swój umysł,
• zrozumieć, czego pragną i dowiedzieć się, jak zmienić swoje życie na lepsze.
 

Cykl warsztatów „Panchakarma”

"Musimy nauczyć się umiejętności, które pomogą nam oczyścić nasze tkanki"

Panchakarma to program oczyszczający, zwany detoksem ajurwedyjskim, oparty na holistycznej medycynie indyjskiej. Na warsztatach dowiesz się więcej o 5 krokach, które składają się na Panchakarmę. Pięć unikalnych terapii usuwa głębokie toksyny tkankowe z ciała, umysłu i poziomów energetycznych. Proces ten ma na celu przede wszystkim odtrucie organizmu, przywrócenie równowagi umysłu i wzmocnienie układu odpornościowego. To także gwarancja doskonałego samopoczucia oraz klucz do utrzymania właściwej wagi ciała.

I Wstęp do Panchakarmy

Wprowadzenie do ajurwedy, zasad rutyny dnia codziennego i reguł ajurwedyjskiego detoksu. W trakcie warsztatu zostanie przeprowadzony test na Dosze, a także rozdane zostaną suplementy (tabletki Triphala) oraz przyrządy (np. szczotki do szczotkowania na sucho i przyrząd do oczyszczania języka).

II Praca z oddechem

Podczas warsztatu przyjrzymy się bliżej naszemu oddechowi, w którym tkwi ogromna moc. Prawidłowy oddech pozwala kontrolować fizjologiczne i psychologiczne reakcje na stres, dlatego nauka różnych rutyn oddechowych stanowi tak istotną kwestię. Coś tak prostego, jak świadomy oddech, może stanowczo podnieść jakość Twojego codziennego życia.

Praktyka pranajamy

Praktyka oddechowa Nadi Śodhana Pranajama oczyszcza kanały energetyczne, udrażnia przepływ prany (siły życiowej) poprzez nadis i pomaga zbalansować pracę układu nerwowego. Ta niezwykła technika wspomaga proces uwalniania nagromadzonego napięcia oraz niweluje odczuwanie zmęczenia, a także przyspiesza wejście w stan medytacyjny i poprawia zdolność umysłu do koncentracji. Najprędzej odczuwaną korzyścią z praktykowania paranajamy jest ukojenie zszarganych nerwów. Regularne oddawanie się praktyce pozwala na zsynchronizowanie obu półkul mózgu, pomagając w osiągnięciu stanu fizycznej, mentalnej i emocjonalnej równowagi.

III Jak wychodzić z detoksu?

W ramach warsztatu dowiesz się, co się kryje pod terminem Rasayana (suplementy, zioła, które stosuje się na oczyszczony już organizm dla lepszej ich absorpcji – dosłownie oznaczają odmłodzenie), a także uzyskasz porady i odpowiedzi na swoje pytania dotyczące tego, jak żyć zgodnie z zasadami ajurwedy w cyklu dobowym i rocznym.

IV Nasz życiowy cel

Warsztat o tzw. koncepcji dharmy w hinduizmie oraz o naszym wewnętrznym potencjale, który wydostaje się na powierzchnię dzięki Panchakarmie. Oznaką czystego potencjału jest równowaga wszystkich Dosz. W tym stanie jesteśmy gotowi, aby podejmować ważne decyzje życiowe, możemy zacząć żyć.

Jaki cel życiowy zamanifestuje Ci się pod koniec cyklu?